Te besh kontrabande smartphone-sh me drone!

Written by on 02/04/2018

Te besh kontrabande smartphone-sh me drone!

Autoritetet kineze kane shkaterruar nje rrjet te teknologjise se larte te kontrabandes qe perdorte mjete ajrore pa pilot per te transportuar ne menyre te paligjshme smartfone me vlere rreth 80 milione dollare nga Hong Kongu. Te dyshuarit kane kontrabanduar deri ne 15,000 telefona per nje nate. Banda nderkufitare u shkaterrua nga oficere te doganave ne zonen metropolitane Shenzhen ne Kinen juglindore. Kriminelet perdoren dronet e tyre per te fluturuar ne mes te dy ndertesave te larta ne anen Shenzhen te kufirit dhe nje shtepi fshati ne anen e Hong Kongut. 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist