Suedia ndalon duhanin në vendet publike

Written by on 03/07/2019

 

 

Që prej datës 1 korrik Suedia ka ndaluar me ligj konsumimin e duhanit në disa hapësira publike, duke përfshirë parqet e lojrave, stacionet e trenave si dhe hapësirat jashtë restoranteve e bareve. Sipas raporteve të fundit të Bashkimin Europian, Suedia është vendi me përqindjen më të ulët të duhanpirësve të përditshëm. Ligji i ndalimit përfshin edhe cigaret elektronike. Masat e reja vijnë si pjesë e politikave të kryeministrit suedez për të qenë kombi i vetëm që nuk pi duhan deri në vitin 2025. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist