Ja cila është gruaja e parë që kandidon për të drejtuar BE-në!

Written by on 03/07/2019

 

 

Ministrja e Mbrojtjes gjermane Urusla fon der Lejen, është zgjedhur nga udhëheqësit europianë për postin më të lartë të bllokut, presidente të Komisionit Europian. Nëse Parlamenti Europian e voton kandidaturën e saj, ajo mund të hyjë në histori si presidentja e parë femër e Komisionit Europian. Vendimi është marrë pas një samiti maratonë tre ditor, dhe kandidatja  ka qenë surprizë për të gjithë duke qenë se shumë të tjerë ishin refuzuar. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist