Studimi: 81% e webit kane mendim negativ per Zuckerberg!

Written by on 20/04/2018

Studimi: 81% e webit kane mendim negativ per Zuckerberg!

Pas skandalit te Cambridge Analytica, renies ne burse, dhe deshmise se dyfishte perpara Kongresit, reputacioni i Zuckerberg, ka rene ndjeshem. “Reputation Manager”, shoqeri italiane qe analizon dhe menaxhon reputacionin online te kompanive dhe personaliteteve me rendesi publike, ka monitoruar bisedat online para dhe pas skandalit te te Cambridge Analytica per te kuptuar se si ka ndryshuar mendimi i web-it per krijuesin e Facebook. Ne kete studim jane perzgjedhur dhe analizuar rreth 4 milione biseda online ne blog-e, gazeta online, faqe tematike e sociale ne gjithe boten. Nga ky studim ka rezultuar se 81% e web-it jane kunder Zuckerberg.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist