Skuadrat angleze me rekord fitimesh ne Premier League!

Written by on 16/05/2018

Skuadrat angleze me rekord fitimesh ne Premier League!

Klubet me te medha angleze kapercejne shifren prej 1 miliard sterlinash te ardhura nga te drejtat televizive ne historine e Premier League. Kete e ben te ditur Daily Mail, qe publikoi te dhenat historike te kampionatet anglez. Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham e Manchester City arrijne ne kete menyre Manchester United, nder klubet qe kane kapercyer me shume se 1 miliard sterlina qe nga lindja e Premier League ne 1992-93.Ne krye eshte Manchester United me 1,17 miliarde sterlina. Ne podium ngjiten edhe Arsenal  dhe Chelsea ndjekur nga Livepool e Tottenham. Sezonin e ardhshem Everton do te behet klubi tjeter qe do te tejkaloje 1 miliard te ardhura, duke qene sot ne kuoten 960 milione sterlina.

 Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist