Shpallen librat fitues te panairit te librit Leipzig 2019!

Written by on 22/03/2019

Shpallen librat fitues te panairit te librit Leipzig 2019. Ne kategorine perkthim, cmimin e mori libri Verlorene Morgen- mengjesi i humbur – I perkthyer nga gjuha romune nga Eva Ruth. Romani Schafchen im tockenen, i autores Anke Stelling merr cmimin e pare ne kategorine fiction, ndersa per kategorine ese, triumfoi Harald Jähner me librin e tij Wolfszeit, i cili flet per revolten e Berlinit dhe jeten ne Gjermani pergjate viteve 1945 – 1955.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist