Sezoni veror, 1 milione hyrje per dy jave!

Written by on 15/08/2018

 

Ne dy javet e para te muajit gusht ne Shqiperi kane hyre ne vendin tone gati 1 milione persona, emigrante shqiptare qe kthehen per pushime ne vendin e tyre si dhe turiste te huaj. Sipas te dhenave ne pikat kufitare nga ky total, 624 mije jane shtetas te huaj te cilet kane hyre ne vendin tone per turizem. Per shkak te fluksit te larte te hyrjeve ne porte, aeroport apo pika kufitare keta persona po perballen me trafikun e renduar ne akset nacionale, por edhe me vonesa ne kalimin e kufirit.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist