Sa vlejne skuadrat pjesmarrese kete Boteror?

Written by on 12/06/2018

Duke përdorur të dhënat e faqes sportive Transfermarkt, analistët e bankës holandeze ING kanë përllogaritur se të 32 skuadrat që do të marrin pjesë në Rusi 2018 vlejnë rreth 12 miliardë $ , me Spanjën që është skuadra më e kushtueshme e qe vlen më shumë se 1,2 miliardë $. Skuadrat e mëdha europiane dhe ato amerikanojugore dominojnë në këtë klasifikim, ndërsa Panamaja dhe Arabia Saudite renditen në fund, me një vlerë më të vogël. Sipas bankës ING, tre lojtarët më të kushtueshëm në këtë Botëror – Neymar, Lionel Messi e Cristiano Ronaldo vlejnë më shumë se nëntë skuadra të marra së bashku.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist