Rritet numri i udhetareve ne aeroportet turke

Written by on 10/09/2018

 

Numri i pasagjereve ne aeroportet turke ne gjysmen e pare te 2018-s ka arritur ne 34 milione. Sipas perfundimeve te publikuara se fundmi nga autoritetet e aviacionit ne Turqi numri i udhetareve per te njejten periudhe krahasuar me nje vit me pare shenoi rritje me 7.8%. Destinacionet me te preferuara te kesaj vere ne Turqi ishin Antalia, Bodrumi dhe Izmiri. Shifrat per 3 muajt verore gjithashtu kane pasur rritje me 25% me shume se viti i kaluar.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist