Aeroporte

  Trafiku ajror ne Europe u rrit me 5% gjate ketij muaji ne krahasim me vitin e kaluar. Te dhenat i beri te ditura Keshilli Nderkombetar i Aeroporteve qe theksoi se aeroportet turke dhane nje kontribut teper te madh ne kete rritje te trafikut te fluturime. Si Aeroporti me performancen me te mire u regjistrua […]

  Mali i Zi shpreson te gjeje nje kompani gati per te investuar te pakten 120 milione euro ne dy aeroportet nderkombetare te vendit, ne Tivat dhe Podgorice. Njoftimin e beri kryeministri malazez. Qeveria pret qe nje kontrate koncesioni per funksionimin e aeroporteve te sjelle te ardhura vjetor prej rreth 10 milione eurosh. Aktualisht, aeroportet […]

  Numri i pasagjereve ne aeroportet turke ne gjysmen e pare te 2018-s ka arritur ne 34 milione. Sipas perfundimeve te publikuara se fundmi nga autoritetet e aviacionit ne Turqi numri i udhetareve per te njejten periudhe krahasuar me nje vit me pare shenoi rritje me 7.8%. Destinacionet me te preferuara te kesaj vere ne […]

  Aeroporti Changi i Singaporit u shpall kete vit per te gjashtin vit radhazi si aeroporti me i mire ne bote, nje çmimi i dhene nga portali i vleresimit Skytrax. Arsyet per dhenien e çmimit behen shume te qarta sapo kontrollon nje liste te sherbimeve shtese qe ai afron. Ato qe i kane shtuar pike […]

  Numri i aeroporteve operues ne Indi pritet te dyfishohet ne dekaden e ardhshme, ndersa qeveria po ben perpjekje per te permbushur kerkesen ne rritje te tregut te aviacionit ne vend. Ministri i Aviacionit Civil tha se deri ne 100 aeroporte te reja do te ndertohen ne 10-15 vitet e ardhshme per rreth 60 miliarde […]

  Aeroportet kroate po kalojne nje periudhe te suksesshme teksa kane pasur nje rekord pasagjeresh qe kane kaluar ndermjet tyre kete vit. Behet fjale per me shume se 4.5 milione pasagjere qe kane levizur neperjet aeroporteve kroate per kete pjese te vitit. Tregjet me fitimprurese per keto aeroporte kane qene Mbreteria e Bashkuar, Gjermania dhe […]

Shqiperia tashme pjese e NewPENS! Shqiperia eshte bere pjese e NewPENS, Sherbimit te Rrjetit te Ri Pan-Europian, nje platforme qe vjen nen kujdesin e rregullatorit te njohur si Eurocontol. Pergjegjesia ne Shqiperi e kesaj iniciative dhe detyrimeve qe lindin praj saj i takon Albcontol. New PENS do te mundesoje mbeshtetje te qendrueshme per aviacionin europian, […]

Transporti i udhetareve, prevalojne fluturimet nga Rinasi! Portet e vendit kane humbur terren ne transportit te pasagjereve ndaj aeroportit te Rinasit. Pasagjeret qe udhetuan me rruge detare ne periudhen Janar-Mars rane me 12%, numer i cili u perthith nga linjat ajrore qe deklaruan nje rritje te forte prej 10.4%, ose rreth 52 mije pasagjere me […]

Air France tenton te ndale grevat, premton rritje pagash!   Kompania Air France tenton serish te beje marreveshje me punonjesit te cilet vijojne greven e tyre per te disaten dite per ceshtjen e pagave. Sipas zedhenesve te linjes ajrore eshte propozuar nje rritje rroge me 2% ne krahasim me 6% qe ishte kerkese e sindikates, […]

Aeroportet me pamjen me te bukur ne bote!   I rrethuar nga kodra te gjelbra dhe nga ujerat e kristalta te Oqeanit Atlantik, Aeroporti Donegal i Irlandes, eshte cilesuar ai me pamjen me mbreselenese te natyres nga te gjithe aeroportet ne bote.Sipas nje sondazhi te kryer nga PrivateFly, aeroporti Donegal i Irlandes u vleresua i pari […]


Current track

Title

Artist