Rritet numri i turisteve ne Kalane e Beratit

Written by on 22/08/2018

 

Monumentet e kultures vijojne te mbeten atraksioni turistik i preferuar per turistet e huaj dhe vendas ne kete sezon veror. Gjate 20 diteve te para te muajit gusht kalaja e Beratit eshte vizatuar nga 14.700 vizitore, mes te cileve 10 mije kane qene vizitore te huaj. Kalaja e Beratit eshte nje nder pikat turistike e cila ka nje numer vizitoresh qe vjen gjithnje ne rritje. Ajo perben nje nga atraksionet turistike me te preferuara ne Shqiperi.  


Current track

Title

Artist

Background