Porche do te ndaloje se shpejti makinat me nafte!

Written by on 24/09/2018

 

Porche do te ndaloje ofrimin e versioneve te makinave me nafte. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv i Porche ne nje interviste per Bild, i cili ka vene theksin te makinat hibride dhe elektrike ne te ardhmen. Kompania qe po investon me shume se 6 miliarde euro per makinat elektrike deri ne 2022,tha se kerkesa per modelet e naftes eshte ne renie. Porsche vitin e ardhshem do te sjelle modelin e ri, Taycan, qe sipas kompanise do te jete makina e pare sportive plotesisht elektrike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist