Oscar, te gjitha cmimet do te jepen live ne TV

Written by on 18/02/2019

Oscar, te gjitha cmimet do te jepen live ne TV

Organizatoret e Oscareve kane anuluar nje vendim te meparshem per te prezantuar
kater çmime gjate reklamave, pas perballjes me nje reagimte ashper nga
aktoret.Fillimisht Akademia njoftoi se çmimet per fotografine me te mire,
instalimin, veshjeve si dhe “make-up” do te ndaheshin gjate kohes se transmetimit
te reklamave. Çmimet do te jepeshin ne internet ne perpjekje per te shkurtuar
trasmetimin televiziv.Dhjetera regjizore, kinematografe dhe aktore e kritikuan
vendimin.Organizatoret thane se i moren parasysh "reagimet" dhe ndryshuan
mendje.Ne nje deklarate Akademia tha se te gjitha çmimet do jepen ne formatin
tradicional. Ne ceremonine e ndarjes se çmimeve te 24 shkurtit nuk do kete as
mikeprites pasi aktori Kevin Hart u largua pas polemikave per homofobi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist