Bosnje Hercegovina, nje destinacion ne rritje !

Written by on 18/02/2019

Bosnje Hercegovina duket se ka marre masa qe ky vit te sjelle serish sukses pas nje 2018 te mbyllur vertete mire. Sipas te dhenave gjate vitit te kaluar ne Bosnje kane udhetuar me shume se 1 milione turiste , 21.5% me shume se viti 2017. Duket se turistet kroate kane qene ata qe jane terhequr me shume nga atraksionet e Bosnjes, sa i perket tregut te huaj, ndjekur nga Malta,  Franca, Italia, Turqia, Polonia dhe Estonia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist