Lamborghini i Papa Franceskut shitet ne ankand per nje cmim rekord!

Written by on 14/05/2018

Lamborghini Huracan unik i Papa Françeskut eshte shitur ne ankand per 861.575 dollare.Makina doli ne shtepine e ankandit ne RM Sotheby ne Monte Karlo, Monako.Papa Françesku mori çelsat e makines ne nentor te vitit 2017 por menjehere e nxorri ne ankand.Para ankandit, supermakina italiane  pritej te shitej rreth 303.000- 425.000 dollare.Por oferta ishte perfundimtare ishte shume larte.Te ardhurat nga makina do te jepen per bamiresi.Parate e fitura do te shpenzohen per rindertimin e komuniteteve te krishtera ne Irak, do te shkojne per ograniztata bamirese per femrat e trafikuara dhe qe detyrohen te prostituojne si edhe per organizatat qe ofrojne kujdes mjeksor ne Afrike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist