Kompleksi më i madh i energjisë së erës në det, nis punën!

Written by on 22/04/2019

Ka nisur punën kompleksi më i madh me energji të erës në detin Baltik. Ky kompleks do të furnizojë me energji rreth 400 000 shtëpi. Kompleksi ka pasur në bashkëpunim gjigandin e furnizimit me energji “Eon”, dhe grupin norvegjez “Equinor”. U deshën 14 muaj për ta përfunduar , dhe projekti kushtoi 1.2 miliardë euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist