Kete vit ne Oscar do te jene edhe “Osc-her”!

Written by on 22/02/2019

Kete vit ne Oscar do te jene edhe “Osc-her”!
Ne gjithe historine e çmimeve Oscar, per here te pare kete vit ka me shume
kandidate gra. Prandaj pak para ceremonise, si nje forme per te mbeshtetur
grate ne kinematografi, ODEON Cinemas prodhoi nje game statujash te
quajtura Osc-HER, qe ndonese nuk do te perdoren ne eventin e famshem,
percollen nje fryme pozitive.Qe nga fillimi i Oscar ne vitin 1927, vetem
10.7% e te gjithe fituesve kane qene gra. E para ishte Janet Gaynor ne 1929-
n per rolin e saj ne filmin “Seventh Heaven”.Per kete arsye, ODEON krijoi
tri versione statujash: Janet Gaynor, si e para grua qe rrembeu çmimin
prestigjoz, Lady Gaga (A Star is Born) dhe Olivia Colman (The Favourite).


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist