Japonia, vendi me pasaporten me te fuqishme!

Written by on 10/10/2018

 

“Henley Passport Index” ka renditur te gjitha pasaportat e botes sipas numrit te vendeve qe mbajtesit e tyre mund te vizitojne pa viza.Ata kane perdorur te dhenat e mbledhura nga International Air Transport Association.Japonia ka pasaporten me te fuqishme ne bote, pasi poseduesit e tyre mund te udhetojne pa viza ne 190 vende te botes.Pas tij renditen Singapori dhe Gjermania me akses respektivisht ne 189 dhe 188 vende.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist