Nis vezhgimi i shpendeve ne Lagunen e Nartes!

Written by on 10/10/2018

 

Ne Lagunen e Nartes dhe gadishullit te Orikumit ka nisur vezhgimi, numerimi dhe unazimi i shpendeve shtegtare. Shoqata Ornitologjike e Shqiperise se bashku me vullnetare, dashamires te shpendeve, kafsheve te egra dhe natyres organizuan pak dite me pare aktivitete per te festuar EuroBirdwatch 2018 ne Shqiperi ne 25 vjetorin e krijimit te tij. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi tha se ne Parkun Kombetar Divjake-Karavasta, Pejsazhin e Mbrojtur Vjose-Narte, lagunen e Orikumit dhe gadishullin e Karaburunit, moratoriumi i gjuetise ka siguruar qetesine ne habitate dhe zhvillimin e turizmit te vezhgimit te zogjve.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist