Ja sa u eshte premtuar lojtareve spanjolle nese fitojne serish Boterorin.

Written by on 30/03/2018

Ja sa u eshte premtuar lojtareve spanjolle nese fitojne serish Boterorin.

Ne rast se Spanja fiton Kampionatin Boteror te Futbollit Rusi 2018, çdo lojtar do te fitoje 800 mije euro bruto. Ne pritje te nenshkrimit te kontrates, Kombetarja iberike dhe Federata spanjolle kane arritur tashme nje konsensus. Sipas asaj qe ben te ditur e perditshmja Marca, çdo lojtar i zgjedhur nga trajneri Julen Lopetegui do te fitoje 400 mije euro neto. Keto shperblime jane rritur krahasuar me te kaluaren. Per Kupen e Botes 2010, te luajtur ne Afriken e Jugut, shperblimi ishte 600 mije euro bruto per çdo lojtar. Ne rast te mbrojtjes se titullit kater vjet me vone, ne Boterorin 2014 ne Brazil, shperblimi do te shkonte ne 720 mije euro bruto.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist