Sport

Santiago Hernán Solari nuk eshte me trajner i perkohshem i Realit te Madridit, por trajner me te drejta te plota deri ne vitin 2021.Lajmin e beri te ditur klubi madrilen me ane te nje komunikate pas mbledhjes se bordit drejtues. Florentino Perez i ka ofruar argjentinasit nje kontrate prej dy vitesh e gjysme pas rezultateve [...]

  Silvio Berlusconi thote se po planifikon te ve rregulla strikte per lojtaret e Monzas, duke perfshire moslejimin e mjekrave dhe tatuazheve.Ish-pronari i Milanit dhe tre here kryeministri i Italise bleu ekipin e Serise C per tre milione euro.82-vjeçari thote se deshiron ta udheheqe klubin drejt Serise A per here te pare ne histori, duke […]

  Tifozet gjermane te futbollit mund te gezohen per turneun e ardhshem te madh pas Kampionatit Boteror 2006: Kampionati Europian 2024 do te mbahet ne Gjermani. Aplikimi i Federates Gjermane te Futbollit mori konfirmimin per organizimin e Kampionatit Europian pas gjashte vjetesh. Federata kishte hyre ne gare me moton “United by Football – te bashkuar […]

  Ne mbremjen gala te zhvilluar te henen ne Londer, Luka Modric ka mposhtur serish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndersa pak dite me pare e mori kete çmim edhe ne Champions League. Ne kete gare, Modriç kishte konkurrent Salah dhe Ronaldon, por paraqitjet e tij sezonin e kaluar […]

  Boterori i Formules 1 rezervon  shume surpriza per 2019. Se pari duket se shume shpejt do te kete nje tjeter Schumacher ne piste. Behet fjale per Mick Schumacher, djalin e legjendes 7 here kampion bote, Michael Schumacher. Drejtori i skuderise Toro Rosso ka kontaktuar me Mick Schumacher dhe perfaqesuesit e tij, per te pare […]

  Jeta e futbollistit te famshem argjentinas, Diego Armando Maradona shume shpejt do te kthehet ne nje serial televiziv, ku nje pjese e aktoreve jane bere te njohur ne nje komunikate te “Amazon”, qe do e transmetoje ne platformen e saj video ne internet. Tre aktoret argjentinas, Nazareno Casero, Juan Palomino dhe Nicolas Goldschmidt, do […]

  Koreja e Jugut do t’i propozoje Korese se Veriut organizimin e perbashket te Lojerave Olimpike verore te vitit 2032 gjate samitit te trete nderkorean te parashikuar javen e ardhshme ne Phenian. Dy Korete kishin diskutuar per mundesine e organizimit se bashku te Lojerave Olimpike veorore te Seulit te vitit 1988, por negociatat kishin deshtuar […]

  Mesfushori i Real Madrid fitoi garen treshe me Salah dhe Ronaldon duke i hequr mundesine yllit portugez per te fituar kete çmim prestigjioz per here te 4-t ne karriere. Ceremonia e ndarjes se çmimeve te UEFA-s ne Montecarlo me rastin e hedhjes se shortit te edicionit 2018-2019 te UEFA Champions League nisi me nderimin […]

Ja sa do paguhen arbitrat kete Boteror! FIFA ka rritur shifrat qe do te perfitojne gjyqtaret gjate ndeshjeve te Boterorit. Arbitrat me me emer si gjermani Felix Brych apo turku Cüneyt Çakır do te marrin 70 mije dollare ne total per gjithe turneun plus 3 mije dollare per çdo ndeshje. Keto shifra perfaqesojne nje rritje […]

Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!   Organizata Boterore e Turizmit ka shpallur Lionel Messin ambasador te turizmit te pergjegjshem. Sulmuesi i Barcelones dhe kapiteni i skuadres kombetare te Argjentines do te kete edhe nje detyre te re vec futbollit, ai do te kete detyre te promovoje vlerat e udhetimit te pergjegjshem qe […]


Current track

Title

Artist