Ja objektet qe perdorim cdo dite e jane me te ndoturit! K

Written by on 04/02/2019

Ja objektet qe perdorim cdo dite e jane me te ndoturit!
Kujdesi ndaj pastertise ndoshta nuk mund te quhet kurre i tepert, sidomos kur ne perdtishmeri kemi te bejme me objekte te cilat i perdorim shume shpesh por qe nuk e mendojme gjithnje qe jane nder me te ndoturit. Nje prej tyre eshte sfungjeri i eneve. Sfungjeri konsiderohet si nje nga materialet me te ndotura qe keni ne kuzhine per te mos thene ne te gjithe shtepine.Eshte 200 mije here me i ndotur sesa nje bide ne tualet, per te cilin te shumte jane ata qe mendojne se eshte vendi me i ndotur ne shtepi, behet e ditur ne nje studim te universitetit te Londres Brenda nje sfungjeri mund te ekzistojne rreth 10 milione bakterie dhe 1 milione ne lecken me te cilen fshini pjatat bejne te ditur studimet.Po keshtu nje derrase kuzhine eshte 200 mije here me e ndotur se ajo dhe pjatalaresja eshte 20,000 here me e ndotur.Mos harroni telefonin tuaj per te cilin radhe kujtoheni ta pastroni. Ekrani i tij ka 400 here me shume baktere sesa nje bide.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist