Hoteli qe ju lejon te beni ski ne… çatine e tij!

Written by on 16/11/2018

Per entuziastet e skive, veçanerisht ata qe deshirojne te fillojne te bejne ski sapo akomodohen ne nje hotel, endrra do t’ju plotesohet ne  Vallée de Joux ne Zvicer. Ne nje resort te ri qe po perfundon atje turistet do te kene mundesi te bejne ski edhe direkt ne çatine e tij. Do te quhet Audemars Piguet Hôtel des Horlogers, struktura qe do te realizohet deri ne vitin 2020 ne projektin e firmes Bjarke Ingels Group. Nje hotel qe dizajnin do ta kete me çati ne forme zigzag me nje pjerresi te lehte qe do te lejoje mysafiret e 70 dhomave per te bere ski dhe te shijojne pamjen perreth si asnjehere me pare.  Hoteli eshte emeruar sipas ores zvicerane Audemars Piguet dhe jo shume larg do te kete edhe muzeun e dedikuar per te i projektuar nga firma e njejte arkitekturore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist