Galaxy S11: Zbulohen detajet e para të pasuesit të Galaxy S10, në MWC 2019

Written by on 28/02/2019

Samsung ka konfirmuar planet për të përdorur një procesor të ri Qualcomm me mbështetje të integruar për rrjetet 5G në një telefon të ardhshëm. Kompania me seli në Seul hyri në skenë gjatë konferencës vjetore të Qualcomm në shfaqjen e Kongresit Botëror të Telefonave 2019 për të konfirmuar planet për të mbështetur procesorin e ri Snapdragon, i cili u njoftua pak minuta më parë.

 

Procesori i ri 5G Snapdragon do të përfitojë nga moduli i dytë i brezit të antenës 5G mmWave dhe modulet nën-6 GHz RFFE të njoftuara kohët e fundit nga Qualcomm. Sipas kompanisë, Snapdragon i ri do të punojë me pothuajse çdo rrjet 5G, në çdo rajon në botë.

Qualcomm gjithashtu ka integruar teknologjinë e re 5G PowerSave, për të cilën thotë se do të sigurojë që telefonat me aftësi 5G të mbajnë të njëjtën jetë të baterisë që përdoruesit kanë në pajisjet e tyre 4G, pavarësisht mburrjes për super-shpejtësinë e rrjetit.

Kjo është në kundërshtim me supozimet e mëparshme për valën e parë të pajisjeve të mundësuara me 5G, për të cilat analistët spekulonin se do të kishin jetëgjatësi të dobët të baterisë.

 

Sipas Qualcomm, platforma e re Snapdragon 5G është planifikuar të dërgohet tek partnerët e tyre tregtarë në verën e vitit 2019, me pajisjet e para që pritet të dërgohen në gjysmën e parë të vitit 2020. /Telegrafi/


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist