Franca i thote “lamtumire” telefonise fikse!

Written by on 29/08/2018

 

Lamtumire linja te vjetra te telefonise fikse!Nga viti 2023 ne France do te kaloni vetem nga interneti per ata qe duan te mbajne linjen e shtepise. Lajmin e dha e perditshmja “Le Parisien”, qe i referohet “Orange”, kompanise franceze te telefonise. Operacioni eshte delikat, me 20 milione perdorues me linja fikse, gjysma ende ka sistemin e vjeter. Kalimi nuk do te jete i menjehershem dhe “Orange” do te kryeje nje test ne nje kampion te popullsise per te cilen jane zgjedhur 14 komuna te Bretanjes. Menjehere sapo testet te perfundojne telefonia fikse nuk do te jete me aktive ne France.

 

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist