Muaji gusht me “boom” turistesh, 1.5 milione te huaj ne Shqiperi

Written by on 29/08/2018

 

Vetem gjate muajit gusht, ne Shqiperi kane hyre rreth 1.5 milione turiste te huaj ose rreth 20% me shume krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare. Te dhenat i dha Ministri i Turizmit dhe Mjedisit ne vend qe deklaroi se risia e ketij viti eshte nje rritje shume me teper se pritshmerite e numrit te turisteve. Muaji gusht ka shenuar fluksin me te madh te turisteve te huaj, jo tranzit, qe kane hyre ne Shqiperi kete vit. Vetem diten e djeshme, sipas ministrit kane hyre ne Shqiperi 37 800 shtetas te huaj dhe trendi pozitiv pritet te vijoje deri ne fund te vitit.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist