Fondacioni mbretëror, ndan zyrtarisht princ William nga Harry

Written by on 22/06/2019

 

 

Princ Harry dhe Megan Markle janë shkëputur zyrtarisht nga fondacioni mbretëror , të cilin e ndanin me princ William dhe Kate Middleton. Fondacioni i cili përfshin një shoqatë dedikuar njerëzve që vuajnë nga çrregullimet nervore , lojërat Invictus dhe disa fonde të tjera  tashmë do të marrë emrin e dukës dhe dukeshës së Kembrixhit. Fondacioni është themeluar nga William dhe Harry në vitin 2009 dhe pas martesës me princ Wlliam, pjesë e tij është bërë edhe dukesha Kate. Krisja e çifteve mbretërore është aluduar edhe më parë, ndërkohë që ka patur shenja të justifkuara me diplomaci nga të dyja palët. Tensioni i dy vëllezërve sipas korrespondetes së familjes mbretëore ka nisur që pas dasmës së princit Harry në majin e vitit të kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist