Europa, mbreteresha e lundrimeve me krocere!

Written by on 10/04/2018

Europa, mbreteresha e lundrimeve me krocere!

 

Industria e lundrimit po ecen me hapa teper te mire ne Europe edhe ne keto muaj te vitit. Gjithnje e me shume krocera po lundrojne ne birgjet me te bukura europiane duke sjelle nje numer me te madh turistesh nga anijet turistike dhe me shume e ardhura per vendet pritese te tyre. Sipas Shoqates Nderkombetare te Linjave te Lundrimit kete vit turistet gjermane renditen ne krye te atyre qe ndermarrin me shume udhetime me krocera ne Europe. Nderkohe vendet mesdhetare mbeten preferencat kryesore te turisteve te krocerave.

 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist