E pabesueshme,tani mund të jetoni në një patate-shtëpi!

Written by on 25/04/2019

 

 

E keni menduar ndonjëherë si është të jetoni disa ditë në një patate? Në Idaho, tanimë mund të merrni me qira një të tillë. Komisioni i patates , në Idaho për të promovuar një ndër produktet më të njohura të Shteteve të Bashkuara , projektoi pataten gjigande. Më vonë, Kristie Wolfe, për ta mbajtur në jetë këtë vepër të porjektuar i kërkoi Komisionit ta kthente në një shtëpi-patate, për ta dhënë me qira. Ajo deklaroi se kur e mori në dorëzim pataten gjigande, ishte vetëm një guackë boshe, dhe më pas ajo e ktheu një një shtëpi të banueshme. Aty ka cdo gjë, dhomë gjumi, ndjenje, tualet. Shtëpia-patate është rezervuar plotësisht për muajin Maj.

Image result for Kristie Wolfe

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist