Dubai qyteti “lunapark” qe mahnit turistet familjare!

Written by on 29/05/2018

Te shkosh me pushime ne Dubai eshte sikur te hysh ne nje “Luna Park” gjigant. Adrenalina dhe emocioni e bejne nje nder destinacionet me te mira per familjet. Kjo sepse ne cdo cep te qytetit ka parqe argetimit pa fund te natyrave te ndryshme. Nje prej tyre eshte “IMG Worlds of Adventure” dhe ka kushtuar 1 miliard dollare! Ketu mund te nderveproni me dinozaure, me madhesi natyrore ndersa  femijet do te takohen me heronjte e tyre Spider-Man, Hulk, Iron Man e Thor. Nga ana tjeter ne “Ski Dubai” do te gjeni male te mbuluara nga bora  ski e rreshqitese ne te njejten kohe – nje pervoje unike. “Green Park”, ne zonen elegante shopping ne City Walk per te zbuluar nje ekosistem te mrekullueshem flore, faune dhe kenaqesie. “Dubai Miracle Garden”, vetem pak minuta me makine nga qyteti, me me shume se 45 milione bime, te cilat krijojne skulptura dhe vepra me ngjyra dhe forma fantastike. Gjithashtu argetim pa fund ofrojne “Aquaventure Waterpark”  Fly ne Mirdif City Centre,  muzeu OliOli, Beachcombers dhe “Jumeirah Beach Residence”.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist