Derbi Inter – Juventus , ndeshja e rekordeve!

Written by on 28/04/2018

Derbi Inter – Juventus , ndeshja e rekordeve!

 

Kampionati italian do te perjetoje kete fundjave nje nga ditet vendimtare te te gjithe sezonit. Kete te shtune, ne stadiumin “San Siro”, ne oren 20:45, do te luhet sfida mes Inter dhe Juventus. Gara mes formacioneve te Spalleti-t dhe Allegri-t eshte e rendesishme dhe kjo kuptohet edhe nga vemendja mediatike qe do ta shoqeroje sfiden sot ne mbremje. Ndeshja do te transmetohet ne me shume se 190 vende. Ne total do te jene me shume se 400 operatore informacioni te akredituar, me shume se 250 gazetare ne tribunen e medias, si dhe me shume se 50 media te huaja e 60 fotografe.Rekord edhe sa i perket te ardhurave nga shitja e biletave qe kane arritur ne 5,2 milione euro.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist