Darka me të bardha në Paris!

Written by on 08/06/2019

Kopshtet “Tuileries” në Paris kanë bërë bashkë mijëra të ftuar për “Një darkë të bardhë”. Tradita e e përvitshme e qytetit të dritave , me  piknikun elegant nxjerr në pah kulturën franceze. Pjesëmarrësit e marrin vesh vetëm në minutat efundit ku do të zhvillohet pikniku. Në darkën me të bardha krijohen miqësi dhe histori dashurie . darka e këtij viti i është kushtuar përvjetorit të 75-të të zbarkimit të forcave aleate në Normandi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist