Avioni ben ulje te detyruar ne Krete, alarm per bombe!

Written by on 17/08/2018

 

Nje avion i linjave ajrore gjermane ka kryer ulje te detyruar ne Aeroportin e Haniase ne ishullin e Kretes, pas informacioneve se ne te ishte vendosur nje bombe. Behet fjale per nje “Boeing 757” te kompanise “Condor Air”, qe ishte nisur nga Hurghada e Egjiptit me 281 pasagjere dhe pjesetare te ekuipazhit, me destinacion Dyseldorfin ne Gjermani. Alarmi u dha kur ne tualetin e avionit eshte gjetur nje leter qe shkruante “bomb”. Pasi eshte ulur urgjentisht ne Aeroportin e Haniase, avioni eshte kontrolluar nga specialistet ku ka rezultuar se behej fjale per nje alarm fals. Nderkohe pasagjeret kane kaluar naten ne aeroportin e Kretes dhe do te vijojne udhetimin kete te premte.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist