kreta

  Ishujt greke si Mykonos, Santorini dhe Kreta u preken nga greva e disa linjave te lundrimit e trageteve, te cilet jane destinacionet me te preferuar per turistet britanike. Ekuipazhi i trageteve konfirmoi se protesta mund te vazhdoje deri ne nje afat te pacaktuar nese nuk arrihet nje marreveshje mbi rritjen e pagave prej pese […]

  Nje varr 3.500 vjeçar eshte gjetur ne ishullin e Kretes. Varri i perket nje njeriu Minoan, i periudhes se bronzit dhe eshte gjetur i rrethuar nga sendet te shumta dhe ene vere te lashta. Qyteterimi Minoan u ngrit ne ishullin mesdhetar te Kretes ne vitin 2600 para lindjes se Krishtit dhe lulezoi per 12 […]

  Nje avion i linjave ajrore gjermane ka kryer ulje te detyruar ne Aeroportin e Haniase ne ishullin e Kretes, pas informacioneve se ne te ishte vendosur nje bombe. Behet fjale per nje “Boeing 757” te kompanise “Condor Air”, qe ishte nisur nga Hurghada e Egjiptit me 281 pasagjere dhe pjesetare te ekuipazhit, me destinacion […]


Current track

Title

Artist