Dyfishohen vizitoret ne MHK

Written by on 17/08/2018

 

Turistet e huaj dhe vendas qe kerkojne te njohin me shume nga historia e Shqiperise, nuk kane munguar  ne Muzeun Historik Kombetar edhe ne keto dite te nxehta te sezonit. Numri i vizitoreve eshte rritur ndjeshem ne kete institucion kulturor, gati me dyfishim, gjate ketij viti krahasuar me nje vit me pare. Nje nder pavijonet me te pelqyera nga turistet eshte Pavijoni i Lashtesise, i cili eshte nje nga pavijonet me te rendesishme dhe me te pasur me objekte muzeore, me 585 objekte.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist