Apple nis shitjen e monitoruesve të diabetit

Written by on 01/07/2019

Diabeti dhe montorimi i glukozës janë pjesa shëndetësore ku kompania Apple ka shfaqur interes. Ndërkohë kanë nisur të qarkullojnë zëra se ajo mund të jetë duke zhvilluar një mënyrë inovazite për të matur nivelin e glukozës përmes produkteve si Apple Watch. Duket se kompania po hulumton alternativat për të shitur pajisjet e diabetit në dyqanet e saj. Konsumatorët do të gjejnë në dyqane pajisje si One Drop, i cili është monitorues i glukozës në gjak. Një nga arsyet pse Apple po i shet pajisjet është gjithashtu integrimi me Iphone dhe Apple Watch.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist