Apple do te bleje Netflix?

Written by on 06/02/2019

Apple do te bleje Netflix?

 

JP Morgan ka nje menyre te thjeshte per Apple qe te qendroje ne krye te medias dixhitale: Duhet te bleje Netflix. Analistet e bankes se famshme publikuan sot nje shenim duke thene se mendojne se Netflix eshte me i pershtatshmi nga ana strategjike ne poziten udheheqese, ne nivelin e angazhimit, si dhe permbajtjen origjinale, duke bere diferencen. Nje pengese e lehte eshte se blerja e Netflix do t’i kushtonte Apple nje shume marramendese parash. JP Morgan vlereson se ndoshta do ti duhen rreth 189 miliarde dollare. Pavaresisht se Apple ka para cash te mjaftueshme ne arken e saj, nje blerje e tille me siguri do te lere gjurme te konsiderueshme ne bilancin e gjendjes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist