Afron Viti i Ri kinez, 2019 viti i derrit

Written by on 01/02/2019

Afron Viti i Ri kinez, 2019 viti i derrit

Kur ora te shenoje mesnaten, me 5 shkurt, urime per fat te mire do te shprehen, fishekzjarret do te shperthejne ne qiell dhe zarfe te kuqe te mbushura me parà do te kembehen, ndersa miliona njerez ne te gjithe boten do te hyjne ne Vitin e Ri henor. Ky Vit i Ri henor eshte viti i derrit.Keshtu, karakteri vizatimor “Peppa Pig” eshte tashme nje hit ne Kine, ndersa vendi pergatitet te hyje ne Vitin e Ri henor. Ne anen tjeter, ne Hong Kong eshte ndezur debati se çfare duhet bere me popullaten ne rritje te derrave te eger. I njohur per qiejgervishtesit e panumert te tij, Hong Kongu ka edhe nje seri malesh dhe parqesh ku gjallerojne derrat e eger.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist