A jane te demshme cigaret elektronike?

Written by on 31/01/2019

A jane te demshme cigaret elektronike?
Perdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo
semundjeve te zemres. Sipas nje studimi te ri, rreth nje ne 20 te rritur ne Shtetet
e Bashkuara te Amerikes, perdorin cigaret elektrike dhe shume prej tyre
pretendon se e ben kete sepse ato jane me te shendetshme se sa cigaret normale.
Por, cigaret elektrike jane ende jo fort te njohura nderkohe qe studimet e
shumta qe po behen po tregojne se ato nuk jane fort te sigurta. Studimi me i
fundit i kryer nga shoqata amerikane e zemres, ka zbuluar se ataket kardiake
jane afro 60 per qind me te pranishme tek ata qe perdorin cigaret elektrike, qe
jane po ashtu 71 per qind me shume te rrezikuar per infarkte. Kur cigaret
elektrike nisen te shfaqen ne raftet e dyqaneve te duhanit, ato shpesh
reklamoheshin si nje ndihme per duhanpiresit per te braktisur vesin. Por tani,
eshte bere e qarte se ato po behen nje shtese ne vend qe te zevendesojne cigaret
e zakonshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist