200 studente nga Tetova sot ne Muzeun e Krujes

Written by on 18/04/2018

Drejtori i Muzeut Kombetar te Krujes, Z. Mehdi Hafizi ishte ne nje lidhje me emisionin Travel Club ne Radio Travel ku na dha nje panorame te vizitoreve te Muzeut te Krujes diten nderkombetare te muzeumeve
Z. Hafizi theksoi se jane me qindra numri i tyre që vizitojnë Krujën dhe natyrisht veprat historike siç është Muzeu Kombëtar Gjergj Kastrioti, pazari karakteristik etj.
Çdo ditë numri i tyre është në rritje të vazhdueshme.
Nxënës të shkollave nga i gjithë vendi vijnë çdo ditë në këtë qytet e po ashtu nxënës shkollash nga Maqedonia, Mali i zi e Kosova.
Sot Muzeu vizitohej nga 200 studente nga Tetova.
Turistët e huaj shprehin vlerësimin e tyre të lartë për qytetin historik të Krujës dhe sidomos për Muzeun Kombëtar.
Turistët kryesisht vijnë nga Anglia, Gjermania, Polonia, Italia, Çekia, Hungaria e deri nga SHBA dhe Japonia.
 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist