Muzeu Kombetar mbushet me kineze!

Written by on 18/04/2018

I ftuar per te folur ne nje lidhje direkte ne emisionin Travel Club te dites se sotme ne Radio Travel, Z. Skender Bushi, arkeolog ne Muzeun Historik Kombetar theksoi se Muzeu ka planifikuar nje sere aktivitetesh ne kuader te Dites Nderkombetare te Monumenteve dhe Siteve Arkeologjike, kryesisht me nxenes shkollash me qellim afrimin e tyre me kulturen dhe historine e vendit tone.

Cdo dite ka nje numer te madh turistesh te huaj dhe vendas qe vijne dhe vizitojne pavionet e ndryshme te Muzeut.

Numri me I madh I vizitoreve te huaj jane me kombesi kineze.

Turistet nga vendet perendimore jane me shume te interesuar te vizitojne pavionin e e historise se Shqiperise gjate regjimit komunist.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist