Nje park i ri per adhuruesit e ” Star Wars”

Written by on 28/02/2019

Nje park i ri per adhuruesit e ” Star Wars”

Pritja per te gjithe adhuruesit e Star Wars tashme ka marre fund.

Nje park i madh argetimi hapet kete vere ne Disneyland California dhe ne vjeshte ne Disneyworld Florida.

Datat nuk jane njoftuar ende por eshte premtuar qe ne kete park gjigant te gjithe vizitoret do te mund te gjejne filma, libra, lojera pafund e vecanerisht  te perjetojne eksperiencen e ndjesive brenda botes se StarWars, duke filluar qe nga looku, atmosfera e deri tek shija e tyre.

Aty do te kete gjithashtu dy atraksione interaktive, njeri do te quhet

“Ngritja e rezistences” dhe kjo eshte nje eksperience kinematografike, e cila do tju jape mundesine qe te perjetoni nga afer skenat e filmit, duke levizur nga njera skene tek tjetra ne rolin e personazheve.

Ndersa skena tjeter, “Kontrabandistet”, do tju beje ju pilot ne drejtimin e nje misioni.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist