Vijojne efektet Brexit, bie numri i turisteve ne Britani  

Written by on 17/04/2018

Vijojne efektet Brexit, bie numri i turisteve ne Britani!  

 

Vijojne polemikat mbi efektet e Brexit ne turizmin britanik. Se fundmi efektin negativ te procedurave per largimin nga Bashkimi Europian i Britanise i ka theksuar edhe Forward Keys qe ka kryer nje studim per trendin e udhetimeve turistike ne Britani ne 3 muajt e pare te vitit. Nga raporti vihet re nje renie me 3.6% e numrit te turisteve ne krahasim me te njejten periudhe te nje viti me pare. Nderkohe nga parashikimet flitet se gjysma e pare e ketij viti do te sjelle renie te metejshme deri ne 10%. Keto rezultate kane ardhur si pasoje e frenimit te turisteve nga Kina dhe SHBA qe mesa duket kane cilesuar me atraktive destinacione te tjera te Kontinentit te Vjeter.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background