“Le Figaro” apasionohet pas Tiranes

Written by on 17/04/2018

“Le Figaro” apasionohet pas Tiranes

 

Gazeta e mirenjohur franceze “Le Figaro”, i ka kushtuar nje artikull te veçante transformimit rrenjesor qe ka pesuar kryeqyteti shqiptar ne net re vitet e fundit. Tirana, qyteti i konceptuar nga Mussolini, hyn ne shekullin e XXI nis shkrimi i Le Figaro per Tiranen e me pas ndalet tek disa prej atraksioneve me te rendesishme qe jane transformuar ne kryeqytet si sheshi “Skenderbej”, apo Pazari i Ri. Gazeta franceze thekson punen e bere nga Bashkia e Tirane dhe bashkepunimin me arkitektet italiane per projektet me interesante ne Tirane duke e cilesuar nje qytet dinamik gati per te pritur turiste nga e gjithe bota.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist