Zvicra lehtëson masat ndaj Covid-19, Franca i ashpërson!

Written by on 25/02/2021

Zvicra pritet të nisë lehtësimin e izolimit duke filluar nga 1 marsi. Lajmin e bëri të ditur qeveria, duke konfirmuar planet paraprake për rihapjen e dyqaneve, muzeve dhe librarive.

Reinventing cities in a post-COVID-19 era: Switzerland | IGLUS

Nga ana tjetër qeveria franceze ka deklaruar se situata e koronavirusit në vend po përkeqësohet dhe se masa më të ashpra mund të nevojiten në disa rajone të caktuara./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist