Aeroporti optimist për vitin 2020-të pavarësisht humbjeve të mëdha!

Written by on 25/02/2021

Aeroporti Heathrow ka raportuar një humbje prej 2 miliardë paundësh për financat e 2020-ës, pasi kufizimet e Covid-19 bllokuan ndjeshëm udhëtimet. Po ashtu shifrat tregojnë se në vitin që la pas, aeroporti regjistroi 73% më pak pasagjerë. Gjithsesi Shefi ekzekutiv i Heathrow, John Holland-Kaye shprehet optimist për vitin 2021.

London Heathrow Airport Could Start Offering COVID-19 Testing Upon Arrival  — What to Know | Travel + Leisure

Sipas tij, Britania do të bëhet vendi i parë në botë që do të fillojë në mënyrë të sigurt udhëtimet.

“Lëvizja e aviacionit do të kursejë mijëra vende pune dhe do të gjallërojë ekonominë”, shprehet ai./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background