Pas deklaratës së Johnson, britanikët lum prenotimesh për pushime

Written by on 25/02/2021

Pas njoftimit të kryeministrit britanik Boris Johnson se nga maji mund të lehtësohen udhëtimet, një lum rezervimesh kanë filluar drejt Spanjës, Greqisë dhe disa destinacioneve të tjera. Konkretisht kompanitë ajrore si EasyJet, TUI UK  dhe Jet 2 kanë raportuar për një rritje të ndjeshme të prenotimeve.

From punchline to political star: the rise of Boris Johnson

Gjithsesi më 12 prill qeveria britanike do të bëjë publike rishikimin e udhëtimeve, ndihmuar edhe nga fakti se procesi i vaksinimit po ecën me ritme të shpejta./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist