Zjarret sa vijnë e shtohen. Policia: Autorët do marrin dënimin maksimal!

Written by on 04/08/2021

Situata e flakëve në vendin tonë duket se nuk po njeh përmirësim. Ditën e djeshme një nga vatrat e zjarrit në Gjirokastër rrezikoi fatale për një të moshuar që flakët i hynë deri në shtëpi. Ndërkohë që forcat e Armatosura dhe zjarrfikëset po përballen me vatra të tjera zjarri në jug të vendit, një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë edhe pyjet e Fushë-Arrëzit.

Deri më tani  tre shtetas janë arrestuar si të dyshuar për zjarrvënie të qëllimshme në jug të vendit. Disa nga figurat kryesore të qeverisë Rama kanë kërkuar dënim maksimal për autorët e zjarreve, që sipas tyre janë të qëllimshme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist