Rikthimi i turistëve në Spanjë hap vende të reja pune

Written by on 04/08/2021

Me rimëkëmbjen e sektorit turistik, rreth 200.000 spanjollë kanë gjetur një punë gjatë muajit korrik. Gjatë pandemisë, Spanja ishte një ndër vendet në Evropë e cila u godit më së shumti nga rënia e ndjeshme e turizmit, duke e çuar këtë industri një hap larg greminës.

Me lehtësimin e kufizimeve dhe rritjen e vaksinimeve rezulton se papunësia është reduktuar ndjeshëm. Gjatë muajit qershor Spanja ka pritur 2.2 milionë turistë të huaj, ku ndër to mbizotërojnë gjermanët./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background