Zimbabve nxjerr në shitje elefantët!

Written by on 15/05/2019

 

 

 

Shteti afrikan Zimbabve, ka fituar rrthe 3 milion dollarë nga shitja e 90 elefgantëve në Kinë dhe Dubai. Informacioni është bërë i ditur nga zëdhëni i agjensisë së kafshëve të egra në vend. Sipas tij paratë e fituara nga shitja e elefantëve do të përdoren për mirëmbajtjen e elefantëve të mbetur. Zimbabve edhe në vitin 2015 mxorri në shitje kafshët e egra duke thënë se i duhej të shpëtonte nga thatësira që goditi parqet dhe rezervat kombëtare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist